Gå til hovedindhold

Hvem sidder i byrådet?

Nulstil

A - Socialdemokratiet

Simon Hansen

Borgmester og formand for Økonomiudvalget.

Norgesvej 30 - 4800 Nykøbing F

Telefon: 25 18 18 16

E-mail: siha@guldborgsund.dk

A - Socialdemokratiet

Britta Lange

Formand for Socialudvalget.

Eskilstrup Vestergade 21 - 4863 Eskilstrup

Telefon: 25 18 18 29

E-mail: bybl@guldborgsund.dk

A - Socialdemokratiet

Katrine Burmann

Medlem af Økonomiudvalget og næstformand i Landdistrikter, Kultur og Fritidsudvalget.

Fibigergårdsvej 18 - 4850 Stubbekøbing

Telefon: 25 18 29 01

E-mail: bykb@guldborgsund.dk

A - Socialdemokratiet

Kathrine Brønnes

Næstformand for Ældre og Omsorgsudvalget.

Åmarksvej 31 - 4891 Toreby

Telefon: 25 18 29 02

E-mail: bykab@guldborgsund.dk

A - Socialdemokratiet

Dennis Fridthjof

Medlem af Beskæftigelses- og Erhvervsudvalget.

Korsvej 2 - 4894 Øster Ulslev

Telefon: 25 18 18 08

E-mail: defr@guldborgsund.dk

A - Socialdemokratiet

Ole Bronné Sørensen

Medlem af Teknik, Klima og Miljøudvalget.

Grønsundsvej 297B - 4871 Horbelev

Telefon: 25 18 03 91

E-mail: obso@guldborgsund.dk

A - Socialdemokratiet

Dorthe Sølling

Medlem af Socialudvalget og medlem af Børn og Skoleudvalget.

Hemmelig adresse. Post sendes til rådhuset.

Telefon: 25 18 00 09

E-mail: byds@guldborgsund.dk

A - Socialdemokratiet

Martin Pedersen

Medlem af Børn og Ungeudvalget og medlem af Ældre og Omsorgsudvalget.

Krummingen 17 - 4800 Nykøbing F

Telefon: 25 18 18 17

E-mail: martip@guldborgsund.dk

A - Socialdemokratiet

Henning Tønning

Medlem af Beskæftigelses- og Erhvervsudvalget.

Gåsetorvet 3 - 4990 Sakskøbing

Telefon: 25 18 29 03

E-mail: byht@guldborgsund.dk

O – Dansk Folkeparti

René Christensen

1. Viceborgmester, næstformand i Økonomiudvalget, formand for Beskæftigelses- og Erhvervsudvalget.

Systofte Skolevej 2B - 4800 Nykøbing F

Telefon: 33 37 51 22

E-mail: rc@guldborgsund.dk

O – Dansk Folkeparti

Katrine Folmann von Arenstorff Christiansen

Medlem af Beskæftigelses- og Erhvervsudvalget og medlem af Landdistrikter, Kultur og Fritidsudvalget.

Hemmelig adresse. Post sendes til rådhuset.

Telefon: 25 18 18 68

E-mail: bykfa@guldborgsund.dk

O – Dansk Folkeparti

Stine Steffensen

Næstformand i Teknik, Klima og Miljøudvalget.

Gaabensevej 225 - 4800 Nykøbing F

Telefon: 25 18 29 10

E-mail: byss@guldborgsund.dk

O – Dansk Folkeparti

Mona Jensby

Næstformand i Socialudvalget.

Rådhusparken 8, 4873 Væggerløse

Telefon: 25 18 29 11

E-mail: bymj@guldborgsund.dk

O – Dansk Folkeparti

Jesper Blomberg

Formand for Børn og Skoleudvalget.

Systofte Skolevej 8 - 4800 Nykøbing F

Telefon: 4019 4490

E-mail: byjb@guldborgsund.dk

O – Dansk Folkeparti

Bob Richard Nielsen

Formand for Ældre og Omsorgsudvalget.

Peter Freuchensvej 11 - 4800 Nykøbing F

Telefon: 42 25 20 61

E-mail: bybrn@guldborgsund.dk

V – Venstre, Danmarks Liberale Parti

Ditte Rust

Medlem af Socialudvalget og næstformand i Beskæftigelses- og Erhvervsudvalget.

Toreby Østergade 18 - 4891 Toreby L

Telefon: 25 18 29 06

E-mail: bydr@guldborgsund.dk

V – Venstre, Danmarks Liberale Parti

Ole K. Larsen

Medlem af Økonomiudvalget og formand for Landdistrikter, Kultur og Fritidsudvalget.

Drosselvej 6 - 4880 Nysted

Telefon: 25 18 03 98

E-mail: byokl@guldborgsund.dk

F – Socialistisk Folkeparti

Annemette S. Johnsen

Formand for Teknik, Klima og Miljøudvalget og medlem af Økonomiudvalget.

Gåbensevej 5 - 4800 Nykøbing F

Telefon: 25 18 18 63

E-mail: byasj@guldborgsund.dk

Ø – Enhedslisten – De Rød-Grønne

Bente Lerche-Thomsen

Medlem af Økonomiudvalget, medlem af Socialudvalget, næstformand i Børn og Skoleudvalget.

Sundtoften 264 - 4800 Nykøbing F

Telefon: 25 18 18 03

E-mail: blto@guldborgsund.dk

L – Guldborgsundlisten

John Brædder

Medlem af Økonomiudvalget.

Grænge Skovvej 89B - 4891 Toreby

Telefon: 25 18 03 90

E-mail: jobr@guldborgsund.dk

L – Guldborgsundlisten

Martin Lohse

Medlem af Økonomiudvalget, medlem af Ældre og Omsorgsudvalget, medlem af Landdistrikter, Kultur og Fritidsudvalget.

Parkvej 14, 4990 Sakskøbing

Telefon: 25 18 18 13

E-mail: marlo@guldborgsund.dk

L – Guldborgsundlisten

Peter Bring-Larsen

Medlem af Beskæftigelses- og Erhvervsudvalget og medlem af Landdistrikter, Kultur og Fritidsudvalget.

Klosterstræde 6 - 4850 Stubbekøbing

Telefon: 25 18 00 02

E-mail: pbrl@guldborgsund.dk

L – Guldborgsundlisten

Laura Ljung

Medlem af Socialudvalget og medlem af Ældre og Omsorgsudvalget.

Frisegade 57, 3. th. - 4800 Nykøbing F

Telefon: 25 18 29 04

E-mail: byll@guldborgsund.dk

L – Guldborgsundlisten

Milad Rajabi

Medlem af Teknik, Klima og Miljøudvalget.

Fuglehaven 3 - 4800 Nykøbing F

Telefon: 25 18 05 04

E-mail: bymr@guldborgsund.dk

L – Guldborgsundlisten

Louise Sparre Flørning

Medlem af Børn og Ungeudvalget og medlem af Børn og Skoleudvalget.

Østergade 92 - 4872 Idestrup

Telefon: 25 18 29 05

E-mail: bylsf@guldborgsund.dk

C - Det Konservative Folkeparti

Johannes Kristensen

Medlem af Økonomiudvalget og medlem af Beskæftigelses- og Erhvervsudvalget.

Alleén 11 - 4990 Sakskøbing

Telefon: 25 18 29 07

E-mail: byjk@guldborgsund.dk

C - Det Konservative Folkeparti

Emma Holm

Medlem af Børn og Skoleudvalget.

Slotsbryggen 1, 2. tv. - 4800 Nykøbing F

Telefon: 25 18 29 08

E-mail: byeh@guldborgsund.dk

C - Det Konservative Folkeparti

Camillo Krog

Medlem af Socialudvalget.

Tangetvej 12 B - 4872 Idestrup

Telefon: 25 18 18 51

E-mail: byck@guldborgsund.dk

D - Nye Borgerlige

Paw Hallandson

Medlem af Teknik, Klima og Miljøudvalget.

Bruntoftevej 18 - 4800 Nykøbing F

Telefon: 25 18 29 09

E-mail: byph@guldborgsund.dk

Mødeoversigt